אפליקציות השבוע

"הראש היהודי ממציא לנו פטנטים" שר אורי זוהר אי שם בשנות ה-60 הרחוקות, אבל יש עוד כמה בעיות מהותיות שעוד לא זכו לפתרון הולם ומאיימות לחרב את חוויית יום העצמאות שלנו. לכבוד יום ההולדת  ה-66 של מדינת ישראל, הנה כמה אפליקציות וסטארט-אפים שימושיים שהראש היהודי עוד לא חשב עליהם ויכולים לשפר מעט את חיינו בכלל וביום המנגלים הלאומי בפרט.

 Google Earth חניה בת"א

אם השטן אכן קיים, הוא כבר בוודאי בנה מדור חדש בגיהנום בהשראת בעיית החניה הכרונית ברחובות ת"א. תהליך מציאת החניה בעיר ללא הפסקה הוא סיוט מוכר לכל ישראלי שרוצה לחגוג קצת במרכז. הבעיה קשה עוד יותר כאשר אתם בדרך למנגל המשפחתי המסורתי יחד עם כל המדינה על הכבישים.

פה האפליקציה "Google Earth: חניה בתל אביב" יכולה להקל על חייכם. האפליקציה תתחבר ללווין המשקיף על רחובות ת"א וממפה בשבילכם בכל רגע את כל מקומות החניה הפנויים בעיר. בנוסף, האפליקציה תכוון את המשתמש אל החניה הפנויה הקרובה ביותר אליו ואף ניתן יהיה לסנן החוצה מגרשים בתשלום וחניות שצבועות כחול-לבן.

אינסטגרם-דודה

יום העצמאות, כמו כל חג, הוא הזדמנות למפגש משותף עם המשפחה המורחבת. וכמו בכל משפחה קלאסית, תמיד יש את הדודה המעצבנת שמחפשת להשאיר לכם סימני צביטה אדומים על הלחיים. לא יודע מה אתכם, אבל לדעתי הצלקות של הג'וקר מ"באטמן: האביר האפל" נגרמו בכלל בגלל דודות אובססיביות.

התוסף החדש לאינסטגרם עשוי להתריע מראש ולהציל אתכם ממצבים כאלה. האפליקציה מתחברת למצלמה של הסמארטפון, וע"פ ניתוח בזמן אמת של שפת הגוף והמוצא של הדודה, תדע להזהיר אתכם מפני מתקפות "למה עוד לא התחתנת" מהחזית הפולנית הקרה או מחיבוק דוב דביק מצד דודתכם המזרחית. כמו כן, האפליקציה תציע בשבילכם תירוצי התחמקות, החל מ"שכחתי את המשקאות במכונית" הגנרי ועד "אני הולך לאסוף את הזבל בפארק" שימיס את ליבה של כל דודה ממוצעת.

המזרחו-מטר

מזרחו-מטר

כולנו "זכינו" להיתקל בתופעה המעצבנת הזאת – אתה יושב באוטובוס או ברכבת בדרך ליעדך כאשר לפתע השכן שיושב ממול מחליט לשמוע מוזיקה בפול ווליום בלי אוזניות, או יותר גרוע – מוזיקת דיכאון מזרחית. אז עולה הדילמה הקשה האם לחרוק שיניים עד תום הנסיעה או לוותר על מושבך ולברוח על נפשך. כשמדובר במנגל משפחתי, האופציה האחרונה הרבה יותר מסובכת ליישום.

המזרחו-מטר תעזור לכם להקדים תרופה למכה ולהימנע מראש מכל הסיטואציה. האפליקציה תסרוק את הפלייליסטים בסמארטפונים הקרובים אליכם ותדרג אותם ע"פ אחוז שירי הדיכאון המזרחי. כך תוכלו לדעת ממי לתפוס מרחק כדי שהמנגל שלכם יהיה טעים בחיך ונעים באוזן.

מגב-פון

ערב יום העצמאות. דמיינו לעצמכם שאתם הולכים ברחובות הומים בחוגגים נלהבים. הסמארטפון מודיע שהודעה נכנסה ואתם באופן טבעי מוציאים אותו מהכיס במטרה לקרוא אותה. לפתע, שני דרדקים תוקפים אתכם עם ספריי הקצף המסורתי והמסך של הסמארטפון מתלכלך לחלוטין. מלחמות, גם כאלה שמעורבות בהן רק קצף, הן תמיד עסק מלוכלך שגובה קורבנות.

כאן המגב-פון נכנס לתמונה – נראה בעיקרון כמו כל כיסוי רגיל לסמארטפון, אך בצד של המסך מותקנים זוג מגבים המופעלים בלחיצת כפתור. בצורה זו גם תוכלו לנקות לכלוך מאסיבי שנדבק למסך וגם את טריליון טביעות האצבעות שהשארתם עליו ביום חול. הגרסה המתקדמת תכלול גם מתז מים.

אז אלו עוד המצאות יש שהראש היהודי לא חשב עליהם? ספרו לנו, ויום עצמאות שמח!

כתב: עדי פרל