הילדים ובני הנוער כבר יצאו אל החופשה הגדולה מבתי הספר וכך גם הפך הזמן הפנוי שלהם למשאב כמעט בלתי נגמר. אז כיצד הם יעסיקו את עצמם? אם יש להם חוש מוזיקלי יתכן שירצו להתנסות בנגינה ואף ללמוד תווים גם לעומק. אם פעם היו אלה מורים פרטיים ללימוד נגינה שחשפו את התלמידים לרזי הנגינה, היום ישנן אפליקציות שתלמדנה אותם תווים ואקורדים.

Simply Piano תשאיר את המורה בבית

פסנתר, אולי כלי הנגינה הקלאסי ביותר ללימוד נגינה, מושך אליו תלמידים ממגוון גילאים. האפליקציה הבאה תאפשר לכם ללמוד את עקרונות הנגינה על הפסנתר בכמה שלבים ובעזרתם של סרטוני הדרכה רבים. הלימוד הוא על פי הקצב האישי של התלמיד, והקורסים ניתנים בכמה שפות, כששני קורסים ראשונים ניתנים בחינם ואחר כך תצטרכו לשלם עליהם כסף.

כמו כן, האפליקציה תוכל להעניק לכם משוב על התקדמותכם בלימוד הנגינה, זאת באמצעות הנחת המכשיר על רמקול הפסנתר וניתוח הצלילים הבוקעים ממנו. אם אין לכם פסנתר משלכם, תוכלו אף ללמוד לנגן על פסנתר וירטואלי הנפרס על מסך הטלפון החכם או הטאבלט.

להורדה: iOS | אנדרואיד

בעזרת Wolfie תהפכו את האייפד לחוברת תווים

מתקנים רבים יוצרו כדי להחזיק את חוברת התווים אל מול עיניו של הנגן מבלי שתזוז. מפעם לפעם נדרש הנגן לדפדף בחוברת ופעולה כזו עלולה להפסיק את רצף הנגינה. בעידן האייפד הופך התהליך לפשוט יותר.

האפליקציה תאפשר לאלו הלומדים נגינה, כמו גם למורים שלהם, להפוך את מלאכת קריאת התווים לפשוטה יותר. ניתן להגדיל את התצוגה, לסמן עליה סימונים וירטואלים, לעקוב אחר מקטעים שונים ואף אחר התקדמות התלמיד. ברגע שהאפליקציה תזהה שהגיע הזמן להמשיך לעמוד התווים הבא – היא תעשה זאת אוטומטית, רק בכדי שהנגן לא ירים את ידיו מן הקלידים.

להורדה: iOS

הורידו את Real Guitar והשאירו את הגיטרות בחנויות

כל הצלילים באפליקציה הזו הוקלטו מגיטרה אקוסטית אמיתית ואם תתרגלו לפריטה על מסך המגע של הטלפון החכם, בשלב הראשוני לא תצטרכו לרכוש גיטרה אמיתית בחנויות כלי הנגינה. מלבד הנגינה החופשית תוכלו גם ללמוד אקורדים חדשים ולהתאמן עליהם בנגינה על הגיטרה הוירטואלית הזו. כשתהיו מספיק מקצועיים, יתכן ותצטרכו להתקדם אל הדבר האמיתי. בכל זאת, אין כמו תחושה של נגינה על גיטרה אמיתית.

להורדה: iOS | אנדרואיד

התופים של Real Drum לא יעירו את השכנים

אימון בנגינה על תופים עלול להיות אכזרי כלפי השכנים, שכן מדובר במערכת נגינה המפיקה רעש רב. את הלמידה, בשלב הראשוני לפחות, ניתן לעשות באמצעות אפליקציה שם תוכלו לשלוט על עוצמת הצלילים המופקים מהתופים. אז נכון, לא תוכלו להוציא אגרסיות באמצעות הקשה בעוצמה על התופים, שכן מדובר בנקישה קלה על המסך עם כריות האצבעות.

האפליקציה מציעה 2 ערכות תופים: מודרנית וקלאסית. כמו כן, מוצעים באפליקציה גם 60 שיעורים מובנים באמצעותם תוכלו ללמוד לנגן, ואפשר ללוות בתופים שירים המושמעים במכשיר.

להורדה: iOS | אנדרואיד

נושפים ומנגנים עם How To Play Flute

גם כלי הנשיפה לא מוזנחים בקרב האפליקציות ללימוד נגינה. אם תמיד חלמתם ללמוד לנגן על החליל ולדעת אלו חורים לסתום בשביל להפיק את הצליל הנכון – כנראה שתמצאו עניין באפליקציה הבאה.

כדי ללמוד, באמצעות האפליקציה, כיצד לנגן בחליל תצטרכו ידע מוקדם בקריאת תווים ובניגון בפסנתר. כשתקישו על הקלידים הוירטואלים הפרוסים על המסך, יושמע התו המיוצג על ידי אותו מקש וכן יוצג שרטוט המדריך אלו חורים יש לסתום בחליל כדי להפיק את אותו הצליל.

להורדה: אנדרואיד

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.