ג'ימייל Gmail

מחפשים הודעה מאיש קשר ולא תמיד מוצאים? מחפשים קובץ בשם מסוים ולא בטוחים בשמו? לפעמים, חיפוש של תכתובות מיילים בתוך תיבת הג'ימייל (Gmail) היא פעולה לא פשוטה ולמרות החיפוש  שמציעה גוגל, לא כולם יודעים כי יש לא מעט אפשרויות מתקדמות שיסייעו לכם לחפש באופן יעיל ומהיר יותר.

במדריך הבא תגלו איך תוכלו לחפש ולמצוא מיילים לפי סינון תאריכים, מיילים אשר אליהם מצורפים קבצים מסוימים או אפילו חיפוש של התכתבות שביצעתם עם אדם מסוים דרך הצ'אט של גוגל.

חיפוש הודעה בכל התוויות

לא פעם קרה לנו שמחקנו בטעות אימייל חשוב או שאימייל מחברה מסוימת נכנס היישר לתוך תיבת הספאם מבלי לשאול אותנו. כאשר מבצעים חיפוש של הודעות, גוגל מתעלמת מתוויות הספאם והאשפה, כך אם תרצו לחפש אחר אימייל מסויים בתיבות אלו תצטרכו להיכנס אליהן ולבצע בתוכן את החיפוש בכל תווית באופן ידני.

אז מה עושים? רגע לפני שאתם מתחילים לחפש, הקלידו in:anywhere ולאחר מכן את המילה אשר זכורה לכם מאותו אימייל או שם איש קשר. לדוגמא: אבי ישראלי in:anywhere. כעת החיפוש יתמקד על צירוף המילים 'אבי ישראלי' בכל התוויות בג'ימייל.

קחו בחשבון שאם אימייל מסויים נמצא בתיבת הספאם או האשפה יותר מ-30 יום, אז סביר להניח שהוא כבר נמחק באופן אוטומטי.

Gmail search

חיפוש קבצים

ישנן הודעות מסוימות אשר מכילים קבצי PDF ,WORD,  או אפילו תמונות, ואנחנו לא כל כך זוכרים מי שלח אותם או מה שמות הקבצים המצורפים, אך ברוב הפעמים, אנחנו כן זוכרים מאיזה סוג הם היו. בג'ימייל ניתן לחפש לא רק שמות הקבצים אלא גם לפי הסיומות. הקלידו בתיבת החיפוש את המילה filename: ואחריה את סיומת הקובץ שאותו אתם מחפשים, לדוגמא: filename:pdf ימצא עבורכם את כל קבצי ה-PDF אשר נשלחו אליכם.

אם תרצו לחפש תמונות הקלידו filename:jpg (הסיומת הנפוצה בדרך כלל לתמונות) או אם תרצו לחפש קבצי Word הקלידו filename:doc או filename:docx. כך ניתן לחפש קבצים מכל סוג שהוא.

Gmail file search

חיפוש הודעות לפי תאריך

לפעמים אנחנו לא כל כך זוכרים מי שלח לנו אימייל, אבל אנחנו כן זוכרים את טווח התאריכים שבו הוא נשלח. כדי לחפש הודעות לפי טווח תאריכים מסוים, יש להקליד בשורת החיפוש after:2016/05/15 before:2015/05/19, כעת גוגל תבצע חיפוש אחר אימיילים שנשלחו בין התאריכים 15.5.2016 ל- 19.5.2016, כך After הוא התאריך אחרי, ו- before  הוא התאריך שלפני.

שימו לב לפורמט הנכון של חיפוש אימיילים לפי תאריך yyyy/mm/dd, כאשר y היא השנה, m זה החודש ו- d זה היום. אם נרצה, נוכל להוסיף הצלבה נוספת על ידי הקלדת שם איש קשר או מילת מפתח.

חיפוש הודעות המסומנות בכוכב

סימון הודעות בכוכב או בצבעים שונים יכול להקל על העבודה שלכם. לא רק שזה יסייע עליכם לזהות איזה מייל הוא חשוב עבורכם או תיוג מייל ששייך לקבוצת מיילים שונה, אלא זה גם יקנה לתיבת הג'ימייל שלכם מראה ויזואלי הרבה יותר נוח וברור.

אבל לא רק זה, כי ניתן לחפש הודעות לפי צבע הכוכב שניתן לו. בתיבת החיפוש הקלידו את המילה has: ואחריה את צבע הכוכב שבו סומן האימייל, לדוגמא: has:yellow-star יניב בתוצאות החיפוש את כל האימיילים אשר סומנו בכוכב צהוב.

Stars in gmail

 עוד טיפ קטן שקשור בחיפוש אחר אימיילים לפי צבע הכוכב. אם למשל סימנתם אימיילים ממשה בצבע אדום אז תוכלו למצוא אותם על ידי הקלדת  has:red-star from:Moshe בשורת החיפוש. בנוסף תוכלו להגדיר את סוגי הכוכבים והסימנים שיהיו זמינים עבורכם תחת הגדרות הכלליות.

חיפוש התכתבות בצ'אט

התכתבויות רבות שלנו מתבצעות באמצעות הצ'אט של גוגל. למזלנו, כל היסטוריית השיחות נשמרת בתיבת הג'ימייל. ניתן לחפש אחר התכתבות מסוימת שהייתה לנו על ידי חיפוש מתקדם.

בכדי לבצע חיפוש אחר התכתבות בצ'אט של גוגל, הקלידו בשורת החיפוש is:chat  ולאחר מכן את שם איש הקשר או הקבוצה איתם התכתבתם. לדוגמא: is:chat Moshe תציג את כל ההתכתבויות שהיו לנו עם משה בצ'אט של גוגל.

מכירים עוד דרכים לייעל את החיפוש במייל? שתפו אותנו בתגובות.

כתב: יוסי דמרי, אתר Y4PC

תמונה: Shutterstock