משרד התקשורת הפתיע הבוקר כאשר אישר להפעיל רשתות דור רביעי בישראל בצורה מצומצמת ברצועה ברוחב 5MHz ובאופן זמני. המשרד אישר זאת לאחר בקשת החברות להפעלה של רשת הדור הרביעי עד אשר יתקבלו התדרים החדשים במכרז שפורסם בתחילת החודש.

רשת סלקום ופרטנר אשר ברשותם תדרים מתאימים בתחום ה-1800MHz, יוכלו כבר עכשיו להפעיל את רשת הדור הרביעי ואילו פלאפון, שאין ברשותה תדר תומכים תוכל לקבל בהשאלה רצועת תדרים אחת בהשאלה ממשרד התקשורת עד אשר יסתיים המכרז. שאר המפעילות יתארחו ברשתות הקיימות, כמו גולן טלקום שתתארח  ברשת של סלקום והוט מובייל תתארח על הרשת של פרטנר.

בהודעה של משרד התקשורת נאמר כי המפעילה שתספק שירותי דור רביעי בזמן הההשקה תחויב לספק זאת ללא תשלום נוסף הן מלקוחות הקצה והן מהמפעילות הוירטואליות: “החברות לא תוכלנה להפלות בין מנוייהן לעניין תעריפי השירותים, בין אם מדובר במנויים אשר יש להם אפשרות לצרוך שירותים בטכנולוגיית LTE במכשיר הקצה שלהם, ובין אם מכשיר הקצה אינו תומך בהם, והן לא תוכלנה לגבות תוספת מחיר בגין שירותי "דור 4" עד למועד השקת רשת הדור הרביעי לאחר פרסום הזוכים במכרז התדרים וקבלת רישיונן המתוקן”.

בהודעה שפרסמה פרטנר היום נאמר כי היא תחל להעביר בעלי מכשירים התומכים בטכנולוגיה לרשת החדשה באופן יזום. בעלי מכשירי אפל (Apple) כבר קיבלו את העדכון ובקרוב גם בעלי מכשירי האנדרואיד יקבלו עדכון דומה. גם סלקום, פלאפון ואחרות צפויות להודיע בשבועות הקרובים על פתיחת רשת הדור הרביעי בישראל.