ענקית הרשת גוגל (Google) חוגגת את אחד מהמשחקים הפופולריים והנמכרים ביותר – הקובייה ההונגרית (Rubik's Cube) עם דודל ומשחק.

לכבוד המאורע היא החליפה את הלוגו המוכר בדודל עם העתק מדויק של הקוביה ההונגרית המותאמת לצבעי הלוגו של החברה. בלחיצה על הקובייה בדף הבית, שורת החיפוש יורדת מטה ולפתע היא תגדל, יתווספו כפתורים ומתגלה האפשרות לשחק איתה ישירות מהדפדפן. הדודל המעניין הזה גם כולל אפשרות לבצע חיפוש מהיר, לקרוא את ההוראות או לשתף את המשחק עם חברים.

משחק הקובייה ההונגרית הומצא בהונגריה (כמובן) בשנת 1974 על ידי פרופסור לארכיטקטורה בשם ארנו רוביק (Erno Rubik). במקור היא כונתה בשם קוביית הקסם (Magic Cube) והיא נמכרה ברישיון לחברת צעצועים Ideal Toy Corp. לקובייה יצאו מספר גרסאות וזיופים, אולם הגרסה המקורית היא זו שהפכה לפופולרית ביותר, ולמעשה היא עדיין נחשבת כמשחק הפאזל הנמכר ביותר בעולם ועל פי הערכות למעלה מ-350 מיליון קוביות נמכרו עד היום.

רבים ממשיכים לנסות ולשבור את שיא הגינס אשר רשום על שם מאטס וולק (Mats Valk) שהצליח לעשות זאת בתוך 5.55 שניות בלבד (וידאו). אבל לא רק בני אדם מתחרים על השיא, אלא גם מכשים סלולריים כבר מקבלים אתגרים קשים לא פחות, ורק לאחרונה הצליח ה-Galaxy S4 לשבור את השיא הקודם ולפתור את הפאזל בתוך 3.253 שניות בלבד.

אז מה השיא שלכם? אתם מוזמנים להתאמן כאן בעמוד של גוגל או לצפות במי שכבר עשה את זה

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.