ה-3 בדצמבר, 1992. מהנדס בריטי בן 22 בשם נייל פפוורת' (Neil Papworth) שולח מהמחשב האישי שלו לטלפון של חברו, ריצ'ארד ג'ארוויס (Richard Jarvis), הודעת טקסט – Merry Christmac ("חג מולד שמח"). ג'ארוויס, שקיבל את ההודעה במכשיר מסוג Orbitel 901, לא יכל להגיב בשל מגבלות הטכנולוגיה, אך באותו רגע אף אחד מהם לא ידע ששינה את הרגלי השימוש של רוב העולם. שנתיים מאוחר יותר, נוקיה (Nokia) הטמיעה את התכונה במכשיר הנייד הראשון שלה, וכל השאר הסטוריה.

בעת ההשקה ב-1995, הודעות ה-SMS היו חינמיות ואפשר היה לשלוח הודעות רק באותה רשת. עד מהרה, הבינו החברות הגדולות את הפוטנציאל הכלכלי הטמון בהודעות הללו והחלו לגבות 16 סנט עבור הודעה בארצות הברית, כאשר המחירים היו קרובים גם במפעילות הבריטיות ובכל שאר העולם. עד לחודש פברואר של שנת 2001, נשלחו מיליארד הודעות טקסט בבריטניה בלבד, והכניסו לחברות 100 מיליון אירו בחודש. הודעות הטקסט הפכו פופולאריות עד כדי כך שבשנת 2008 בארצות הברית התקבלו עד ידי המשתמשים יותר הודעות טקסט מאשר שיחות טלפון.

יצרניות רבות, ובראשן RIM, ראו גם הן את הפוטנציאל הטמון בהודעות הטקסט והחלו לפתח מכשירים בעלי מקלדת מלאה למסמסים מכורים. RIM נכנסה לשוק בעיתוי המושלם, מה שגרם לצעירים ואנשי עסקים רבים לרכוש את מכשיריה ולהפוך אותה לחברה הגדולה של שנות ה-2000, לפחות עד התפוח הנגוס. השפה שהתפתחה בעקבות הודעות הטקסט, שכוללת בעיקר קיצורים כגון LOL, OMG ו-WTF, תפסה את מקומה במילון הנחשב בעולם – Oxford. עד מהרה היא הפכה לנחלתם של הצעירים גם בפורומים ובשפת הדיבור ולאו דווקא בהודעות. היום, לדוגמא, לא תוכלו להשתלב היטב במשחק רשת עד שלא תלמדו את השפה. עם כניסתו של האינטרנט הסלולרי לחיי היומיום שלנו, השימוש בהודעות הטקסט פחת ונזנח לטובת שירותים טובים, נוחים, והכי חשוב – חינמיים. What'sApp הוא אחד מיני רבים, וכמעט כל חברה החליטה ליצור למכשיריה שירות הודעות מידיות, כאשר Apple ו-RIM החליטו להשאיר אותו בלעדי למכשירים שלהן, וסמסונג בחרה לשחרר אותו לרוב הפלטפורמות.

בתחילת שנת 2012, הגיע דיווח לפיו הודעות הטקסט הן הדרך השימושית ביותר לביצוע תקשורת יומיומית: 58% מהאוכלוסיה המבוגרת של בריטניה משתמשים בהודעות הטקסט לפחות פעם אחת ביום. כיום, הודעות הטקסט מנפחות את חשבון הבנק של המפעילות הסלולריות בעוד 500 מיליארד דולר, ועל פי הצפי יכניסו עוד טריליון דולר עד שנת 2019.

ההודעות, מבלי ששמנו לב, הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, ועל אף הגאוניות שמסתתרת מאחורי הרעיון, הן הפכו לדבר שבשגרה. עכשיו זה הזמן הטוב ביותר: נסו לחשוב, קוראים יקרים, מה היינו עושים אם הודעות הטקסט לא היו קיימות?