רכב משטרת ישראל

משטרת ישראל השיקה אפליקציה חדשה בשם "100 חירום" אשר מאפשרת לפנות למוקד 100 באופן מיידי בשתי נגיעות במסך מכשיר הנייד. האפליקציה מיועדת למכשירים החכמים ופותחה במשטרה למטרת איתור מדוייק ומהיר להגעת שירותי החירום במידת הצורך.

במשטרה מדגישים כי היתרונות של אפליקציה כזו טמונים באפקטיביות בניהול אירוע – יכולת צפייה בזמן אמת במיקומו המדויק של פונה במצוקה, סיוע לאזרח שאינו מצליח להסביר את מיקומו, או שניווט בשוגג למקום בו הוא חש בסיכון וצריך הכוונה. האפליקציה תאפשר הערכת מהימנות דיווח לפי מיקומו, צפייה במפה מגשרת על קושי של שמע וקליטה, קיצור זמן שיגור והגעת ניידת וסינון מטרידנים על פי מקור מיקום הדיווח. בשל כך כי האפליקציה דורשת הרשאה של מיקום המשתמש באופן קבוע.

משטרת ישראל מבקשת ממפתחי האפליקציות רלוונטיות נוספות המוכוונות מיקום של נהיגה, חניה ועוד, לפנות ולשלב את לחצן החירום בדף הבית שלהם לנוחות המשתמשים. אפליקציית "פנגו" למשל כבר מציאה ללקוחותיה את "הכפתור האדום" שמופיע במסך הראשי של האפליקציה ומאפשר חיוג ישיר למוקד החירום.

תכונה דומה כבר קיים באפליקציה נוספת, ריפורטי, שהושקה לפני כחצי שנה בארץ ומאפשרת חיוג ישיר למגן-דוד אדום ולגופי הצלה נוספים כמו משטרת ישראל והמוקדים העירוניים, לצד פיצ'רים חברתיים הכוללים 'ליווי' או מעקב הורים אחר ילדיהם.

האפליקציה "100 חירום" זמינה החל מהשבוע להורדה עבור משתמשי אנדרואיד ו-iOS בחינם.

תמונה: Or cc Wikimedia

-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.