כבר בעבר שמענו לא פעם על כך שנוקיה תשיק טאבלט משלה, אפילו על טאבלט מיגו (MeeGo) שמענו. אבל השינוי היה דווקא לאחר שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט, אז בכיר נוקיה מצרפת אישר כי אכן החברה תשיק טאבלט Windows 8 השנה, אם כי מאז טאבלטים רבים הושקו ועדיין לא ראינו משהו בכיוון.

כעת דיווח חדש של האתר Digitimes אומר כי החברה הפינית תכריז על טאבלט 10.1 אינצ’ בתערוכת ה-Mobile World Congress 2013 שתתקיים ב-25 עד 28 לפברואר שנה הבאה בברצולנה. המקור אומר כי הטאבלט יבוסס על מערכת ה-Windows RT, גרסת החלונות המיוחדת של מיקרוסופט המיועדת להרצה על מעבדים דלי הספק מבוסס ARM כמו ה-Tegra וה-Snapdragon, אולם לא נמסר כל מידע על יכולות הטאבלט או החומרה שעליה הוא ירוץ. בינתיים חברות רבות הכריזו על טאבלטים דומים כמו ה-Surface של מיקרוסופט, ה-Ativ Smart PC של סמסונג ועוד, כך שלא בטוח איזה יתרון יהיה לנוקיה לעומת המתחרות.

>> מיהו הטאבלט עם הסוללה החזקה ביותר?
>> ה-Surface Pro של מיקרוסופט מספק כמחצית מהסוללה של גרסת ה-RT
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.