כבר בעבר שמענו לא פעם על כך שנוקיה תשיק טאבלט משלה, אפילו על טאבלט מיגו (MeeGo) שמענו. אבל השינוי היה דווקא לאחר שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט, אז בכיר נוקיה מצרפת אישר כי אכן החברה תשיק טאבלט Windows 8 השנה, אם כי מאז טאבלטים רבים הושקו ועדיין לא ראינו משהו בכיוון.

כעת דיווח חדש של האתר Digitimes אומר כי החברה הפינית תכריז על טאבלט 10.1 אינצ’ בתערוכת ה-Mobile World Congress 2013 שתתקיים ב-25 עד 28 לפברואר שנה הבאה בברצולנה. המקור אומר כי הטאבלט יבוסס על מערכת ה-Windows RT, גרסת החלונות המיוחדת של מיקרוסופט המיועדת להרצה על מעבדים דלי הספק מבוסס ARM כמו ה-Tegra וה-Snapdragon, אולם לא נמסר כל מידע על יכולות הטאבלט או החומרה שעליה הוא ירוץ. בינתיים חברות רבות הכריזו על טאבלטים דומים כמו ה-Surface של מיקרוסופט, ה-Ativ Smart PC של סמסונג ועוד, כך שלא בטוח איזה יתרון יהיה לנוקיה לעומת המתחרות.

>> מיהו הטאבלט עם הסוללה החזקה ביותר?
>> ה-Surface Pro של מיקרוסופט מספק כמחצית מהסוללה של גרסת ה-RT
שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • אב-בלי-עזר

  כמה התייחסות לנושא כזה פעוט.
  כמה כעס יש לך על מר אלופ.
  יש לך מניות בנוקיה? הם חיבלו בך באופן אישי?

  החברה מנסה להתנער מהאבק שדבק בה, נכון, ללא הרבה הצלחה, אבל לפחות מנסה.
  כנראה שהיית מעדיף שהם ייעלמו לשכחה, רק כדי שלא יעצבנו אותך.
  הלוואי והיה לי את הזמן שיש לך לכתיבת פוסטים ארוכים כאורך הגלות.

  מה הבעיה בטאבלט של נוקיה?
  מה ההבדל הינו לבין טאבלטים של יצרניות אחרות?
  מערכת ההפעלה היא של מיקרוסופט (וזו לא מערכת רעה בכלל) ומבחינת ביצועים אני מתאר לעצמי שהם יישרו קו עם שאר היצרניות.

  מה רע בעוד תחרות? אף אחד לא מחייב אותך לקנות את מוצרי נוקיה ומכיוון שאנחנו לא גרים בפינלנד, כספי משלם המיסים שלך בטח שלא יופנו כדי לצמצם גרעונות.

  תנשום קצת. תירגע. אלו ידיעות טכנולוגיות ולא מצבם הרפואי של ניצולי שואה.
  קצת פרופורציות בנאדם.

  • אביעזר

   אל המפר הסדרתי של התקנון,

   אילו לא היית מזדהה בשם שהשתמשת בו, ניתן היה להתייחס לתגובתך ברצינות הראויה. בכבוד הראוי.

   המעשה שלך מעיד על כוונה להזיק ולחולל פרובוקציות ולא לקיים דיון פרודוקטיבי וקוסטרוקטיבי.

   דרישת שלום לאליקו.

 • אני

  עורכי tgsot היקרים – אודה לכם אם תחדלו ממנהיגכם למנוע ממני להגיב. אני לא משתמש בשפה פוגענית ופשוט מחווה דיעה על תגובה של מישהו אחר, ,גם אם בדרך עוקצנית.
  דרך אגב, התגובה שלי היא מעודנת הרבה יותר מתגובת המגיב המכובד אביעזר, אליו מכוונת תגובתי, שמרשה לעצמו פעם אחרי פעם להשתמש בלשון פוגענית. נכון, לא כנגד חברי הפורום (בדרך כלל), אבל זה עדיין לא הופך את זה לבסדר.
  ועכשיו לתגובה:
  אביעזר מרשה לעצמו לקרוא לאלופ ״מחבל״ ולבלמר ״גאון״. הטענה של אביעזר כלפי אלופ מבוססת על עובדות מסולפות. אלופ קיבל את נוקיה במצב קטסטרופלי, לאחר ששנים היא לא ידעה להגיב לשינויים בשוק הסלולר והשקיעה משאבים בכיוונים לא נכונים. נכון, טכנית היא היתה חברת הטלפונים הגדולה בעולם. פרקטית היא היתה משולה למכונית פורמולה שמובילה את המירוץ, אבל שנכבה לה המנוע.
  לגבי האנשים עצמם מדובר בשני מנהלים בכירים מועד בתעשיית ההייטק שמנהלים חברות ענק. שניהם הגיעו לאן שהגיעו בזכות ולא בחסד. אני מניח שרוב ברי הדעת יבינו שכישורי הניהול שלהם והראייה ארוכת הטווח שלהם עולים בהרבה על אלו של אביעזר. בעוד לו יש מידי יום את הזמן לכתוב טוקבקים באורך הגלות, הם פשוט עסוקים בעשייה.
  זה לא שאני מחשיב אותם לגאונים, פוט אני נותן להם הרבה יותר קרדיט מלמגיב

  • שלום "אני". התגובה שלך יועדה לגולש באופן עוקצני ופוגע. תגובות כאלה אנחנו לא מאשרים בהתאם לתקנון, ואתה מוזמן להגיב לדברים שאמר (ולא לגולש ספציפית) באופן מכובד. דבר נוסף, אתה לא מזוהה אצלנו במערכת ולכן אנו ממליצים לך להירשם.

  • aviezer

   שלום למגיב "אני".

   לפני שאתיחס לתגובתך, אני מרשה לעצמי להקיש מבחירת הכינוי שלך כמה דברים על האומץ שלך להזדהות אפילו רק בשמך הפרטי. אשמור את המסקנות לעצמי.

   ולעניין עצמו:
   המילה "מחבל" בהקשר של סטיבן אילופ לא רק שהיא משקפת את העובדות בשטח, אלא היא אולי הכי עדינה שמופיעה באינטרנט ביחס למידת ההרס של אותו מחבל.
   אני רואה מפעם לפעם כינויים כמו "קרימינאל", "פסיכופאט" וכו' שמופיעים בכתבות ומאמרים של כותבים מכובדים ביותר, בעלי שם עולמי, כולל מרצה באוניברסיטת אוקספורד בעל שם עולמי של מומחה בתחומו.

   אני בחרתי במילה "מחבל" ולא מחמיץ הזדמנות להשתמש בה. זאת משום שההתרשמות שלי היא שסטיבן (המחבל) אילופ לא מפספס שום הזדמנות להרוס את נוקיה עד היסוד.

   סטיבן (המחבל) אילופ מעל בתפקידו (לדאוג לאינטרסים של נוקיה) והוא פועל כשגריר מיקרוסופט בנוקיה.

   ישנו קונצנזוס עולמי סביב העובדה שסטיבן (המחבל) אילופ הצליח לשבור כל שיא שלילי והפך את עצמו למנהל התאגיד הגרוע ביותר בכל הזמנים (של תאגיד הנמנה על 500 התאגידים הגדולים בעולם).
   אף מנכ"ל לא הצליח לקחת תאגיד שהיה בצמרת התחום שלו, ולרסק אותו לכדי עפר.
   סטיבן (המחבל) אילופ שיקר במצח נחושה במזכר הפלטפורמה הבוערת. זאת משום שלאחר שנוקיה נפגעה (מהסיבות שאתה מנית ושהן נכונות) במהלך הזמן שבין תחילת מכירת דגם N97 ועד הרבעון הרביעי של שנת 2010, הרי ברבעון הרביעי של שנת 2010 היו סימנים ברורים שנוקיה הצליחה לבלום ולייצר מהפך: המכירות עלו, הרווחים עלו, נתח השוק עלה: לנוקיה היה 29% נתח שוק בתחום הסמארטפונים (יותר מאשר לאפל ולסמסונג במצורף), היא היתה בשלבים מתקדמים של פיתוח מערכת הפעלה נפלאה בשם "מיגו", מערכת ההפעלה הותיקה שלה "סימביאן" עברה מתיחת פנים שהיתה חיונית להשאיר אותה בתמונה עוד שנתיים-שלולש עד להתבססותה של "מיגו". פאילו המנייה של נוקיה צברה עליה מרשימה ברבעון הרביעי של שנת 2010.

   סטיבן (המחבל) אילופ רצח בדם קר את מיגו – למרות קבלת הפנים הנפלאה שהיתה לדגם N9 בכל מקום שסיקרו אותו. אנשים יצאו מגדרם לקנות אותו במדינות אחרות. סטיבן (המחבל) אילופ ביצע פיגוע חבלה בסימביאן.
   העובדה המדהימה אנשים רבים היא שברבעון האחרון, למרות כל המאמצים של סטיבן (המחבל) אילופ להרוג את סימביאן, עדין מרבית המכירות של נוקיה בתחום הסמארטפונים היו שאריות סימביאן ומיגו ולא חלונות-פון.
   ברבעון השלישי של שנת 2012 נתח השוק של סימביאן היה גדול מזה של חלונות-פון.

   ישנם שני מנהלים שזכו ששמם יהפוך למושג – יהפוך ל- פועל (VERB).

   לראשון קוראים OSBORNE.
   אוסבורן ניהל חברת מחשבים שהיתה קרויה על שמו. יום אחד הוא יצא בהצהרה "לדור הבא של המחשבים מתוצרת אוסבורן יהיו יתרונות רבים על הדור הנוכחי". למחרת המכירות של מחשבי אוסבורן ירדו לאפס. החברה חוסלה. למה? כי "הדור החדש" לא היה זמין למכירה – הוא היה רחוק חודשים רבים מלהיות מוכן למכירה.
   סטיבן (המחבל) אילופ השמיץ (במזכר "הפלטפורמה הבוערת") את מכשירי נוקיה מבוססי הסימביאן. הוא עשה זאת בתחילת 2010 – תקופת זמן ארוכה מאד לפני שהיה לנוקיה מכשיר LUMIA ראשון למכירה. נעזוב לרגע את העובדה שמכשירי לומיה מהדור הראשון היו כשלון יוצא דופן במימדיו. היו אתרים שפרסמו רשימת כשלים של הדור הראשון של לומיה שאורכה הגיע לכדי 120 נקודות תורפה וחרפה.
   סטיבן (המחבל) המיט על נוקיה אסון כלכלי של מיליארדים רבים – הכל כדי לרצות את אדונו באלמר – פעל במרץ ובאובססיה נגד האינטרסים של נוקיה.

   מאז, נכנס המושג "לעשות אוסבורן" למילון למושגי ניהול. לומדים אותו בבתי הספר למנהל עסקים ברחבי העולם.
   להרחבה:
   http://en.wikipedia.org/wiki/Osborne_effect

   היה אחד בשם ראטנר.
   תוכל לקראו על מעלליו בויקיפדייה
   http://en.wikipedia.org/wiki/Gerald_Ratner
   בתמציתיות: ראטנר עמד בראש חברת תכשיטים מצליחה ומשגשגת בבריטניה. יום אחד הוא נשא נאום בפני מנהלים ותאר את הסחורה שלו במשפט
   We also do cut-glass sherry decanters complete with six glasses on a silver-plated tray that your butler can serve you drinks on, all for £4.95. People say, "How can you sell this for such a low price?", I say, "because it's total crap
   "
   תרגום מקוצר: יש לנו מוצר המכיל 6 כוסות מזיגה על מגש עשוי מכסף. מחירו פחות מ- 5 לירות אנגליות. אנשים תוהים איך אנו מצליחים למכור את המוצר בכזה מחיר זול ועדיין להרוויח. אני עונה להם: "מדובר בדרעק טוטאלי."

   סטיבן (המחבל) אילופ הצליח במעשיו לעשות גם OSBORNE וגם RATNER.
   לפיכך זכה סטיבן (המחבל) אילופ ששמו יהפוך לפועל ולמושג שלילי מאד בתחום הניהול.
   המילה החדשה היא ELOP – פועל המתאר מעשה שכולל גם אוסבורן וגם ראטנר.
   הפועל TO ELOP יהדהד בעשרות השנים הבאות בבתי הספר למנהל עסקים כאשר ינסו ללמד "כשלון טוטאלי" מהו.

   כל העולם מבין ויודע כי מדובר בכשלון מהדהד.
   אך קיימת מחלוקת אם סטיבן (המחבל) אילופ הוא אידיוט מושלם או קרימינאל.
   לי אין את היכולת לקבוע בוודאות מהו היסוד הנפשי של מעשי החבלה של סטיבן (המחבל) אילופ. [ למרות שאני נחשב למומחה עם ותק של עשרות שנים לנתח מעשים, מחלדים ואופי של אנשים שנולדו בתאריך הלידה של סטיבן (המחבל) אילופ – 31 בדצמבר ].

   היות ואני לא מבין אם מדובר בקרימינאל שנשלח בציניות להרוס את נוקיה (כדי להסיר 2 מכשולים – סימביאן ומיגו – מהנסיון מעורר הרחמים של מיקרוסופט להפיק מערכת הפעלה לסמארטפונים) או שמא מדובר באידיוט על גבול האימביציל, והיות ואני שואף לדייק, בחרתי במילה שמשקפת לא את המניעים אלא את התוצאות בשטח.

   סטיבן (המחבל) אילופ הרס את נוקיה באופן שקשה לתאר מישהו שהיה מצליח לגרום כזו קטקסטרופה ואפוקליפסה.
   אילו היה שמים בכסא המנכ"ל של נוקיה (במקום את המחבל אילופ) ספוג רחצה או עכבר שדה לא היה יכול להגרם נזק כפי שסטיבן (המחבל) אילופ גרם.

   =========

   עכשיו באלמר.
   קיבל אוצר מביל גייטס (גאון עיסקי מיתולוגי) ואיבד אותו.
   זו קביעה המבוססת על עובדות מספריות.
   די להתבונן מה קרה למניית מיקרוסופט במהלך שנותיו של באלמר.
   (ולהשוות את התוצאה לביצועים של גוגל ושל אפל).
   די להתבונן בגרף שבקישור כדי להבין איך מיקרוסופט הפכה מחברה דומיננטית מאד מאד בתחום המיחשוב האיש לחברה שמאבדת בעקביות את נכסיה לטובת גוגל ואפל.
   http://goo.gl/Tkp2W

   ==============

   התחושה שלי היא שאתה לא מבין ולא מקבל את זכותו של כל אדם עלי אדמות לבוא בדברי ביקורת אל מי שאחראי בתוקף תפקידו על כספי הציבור. בין אם מדובר בפוליטיקאים או במנכ"לי חברות ציבוריות הנסחרות בבורסה.

   משפט כמו
   "אני מניח שרוב ברי הדעת יבינו שכישורי הניהול שלהם והראייה ארוכת הטווח שלהם עולים בהרבה על אלו של אביעזר. בעוד לו יש מידי יום את הזמן לכתוב טוקבקים באורך הגלות, הם פשוט עסוקים בעשייה."
   הוא לא נכון.

   סטיבן (המחבל) אילופ לא עסוק ב- "עשייה". הוא מאד עסוק ב- "זריעת הרס".
   העובדות בשטח מעידות כי "הראייה ארוכת הטווח" שלי טובה פי כמה וכמה מזו של אילופ. אף פעם איש לא בא אלי בטענה בקשר ל- "ראייה לטווח הארוך" שלי. נהפוך הוא, הרבה מאד אנשי הייטק מודים לי שלאורך כל שנות הפעילות שליבתחוםם המיחשוב האישי ידעתי לראות עמוק לתוך העתיד.
   אפילו בשנים האחרונות (עד עצם היום הזה) לאחר שהחלטתי להאיט את הקצב ולנצל את השנים שנותרו לי להנות מפעילויות מגוונות, עדין אני מחזיק במשרה מאד בכירה בחברת מחשבים ותיקה וממונה על הפיתוח העיסקי העתידי שלה.
   אתה יכול לחפש ימים שלמים באינטרנט – באתרי חדשות ובפורומים – ולא תצליח למצוא תחזית עתידית שלי שלא התממשה במדויק או במקורב.
   תגובותי ופעילותי תמיד מנומקות וכוללות קישורים.
   הידע שלי עצום ומעורר השתאות אצל רבים – הפגם שלי מצוי אולי באי הסכמה לשחק את משחק "צנוע ונחבא אל הכלים".
   אני דעתן.
   מה שאתה מכנה "טוקבקים כאורך הגלות" מיועד למטרה אחת – לתרום מזמני ומהידע העצום שלי לתועלת צעירים העושים את תחילת דרכם בתחום ההייטק והכתיבה. זה ידע שנצבר לאורך עשרות שנים ונובע מסקרנות, ממנת מישכל גבוהה מאד, מנחישות, ומהרבה חריצות.

   היות ואני מסוגל לחשוב, לגבש דעה ולהקליד במהירות מאד גדולה, לא נגרם לי ולעבודתי כל נזק.
   יש לי תמיד זמן לעזור בגלוי וגם מאחורי הקלעים.
   עשרות אם לא מאות אנשים חייבים לי את הקריירה שלהם בכמה וכמה תחומים מאז שאני התחלתי לעבוד בחברת המחשבים הגדולה ביותר בעולם (בשעתו) כבר לפני 41 שנים.
   אני מנדב את הזמן שלי ואת הכוחות שלי ונהנה מכך. גם חלק לא מבוטל של הבאים במגע עם פועלי נהנים מכך.

   צריך להיות סומא כדי לא להבחין בהמוני התגובות (שמצטברות בכל כמה חודשים) המשתאות והמתלהבות מפועלי ומתרומתי כאן. אנשים חוששים שמא אני אפסיק לפעול בהתנדבות ברשת ואומרים זאת במילים מפורשות. אנשים מנסים לדרבן אותי לפתוח בלוג/אתר/פורום משלי. יש לי את כל המשאבים לעשות זאת כבר החל ממחר – יש לי ידע, מרץ, יכולת כלכלית, אפילו דומיין על שמי.
   עד היום תמיד הגבתי שאני רוצה לעודד צעירים בפעילות זו ולא להתחרות בהם.
   איך לפי דעתך הגעתי למעמד המשתקף מצילום המסך שבקישור?
   http://goo.gl/IoKU1

   ולסיום, לא איכפת לי כמה "קרדיט" אתה נותן לי.
   בכל מקרה ה- "קרדיט" הזה לא מהווה אמצעי תשלום במכולת.
   ה- "קרדיט" שאני מקבל בעבודתי הוא החשוב לי להשרדות.
   מיכל ה- "קרדיט" שאני מקבל בפורומים ובטוקבקים מזמן עלה על גדותיו
   ולכן אתה מבזבז את זמנך בנסיון לקעקע את תרומתי.

   א.

 • לדעתי נוקיה תצליח בטאבלטי הRT
  איכות הבנייה של נוקיה, מצלמה מעולה (חיסרון הטאבלטים) מעבד סאנפדראגון 4 פרו… זה מעבד הARM הכי חזק (בלי להתייחס לאקסינוס 5) שהיה בטאבלטים ומעבד ה A15 השני בטאבלטים

  • יובל -_-

   כמה אבל כמה פעמים?!
   הSNAPDRAGON S4 PRO מבוסס על KRAIT!

 • אלדר

  קראתי את הידיעה על כוונת נוקיה לקראת הצהריים וחשבתי שמדובר בשמועה שאין סיכוי שתתממש אך טעיתי, כנראה שזה צעד נוסף בניסיון להישאר רלוונטית.
  אני לא רואה סיבה שצרכן ירכוש טאבלט של נוקיה כשיש בנמצא טאבלטים שהוכיחו את עצמם ובמחירים נוחים ותחרותיים, בנוסף אין טעם לקנות טאבלט יקר לפלח השוק העליון כשחברת אפל מציעה את האייפד.
  לדעתי לקנות היום מוצר של נוקיה זה הימור מסוכן, אני לא מאמין לנוקיה ולא למיקרוסופט.

 • aviezer

  שלום לכל,

  אני קורא את הכותרת
  "נוקיה עשויה לחשוף טאבלט"
  ותוהה אם מנסחה נתן דעתו להבדל שבין הפועל "עשוי" לפועל "עלול".

  "נוקיה עשויה" פרושו שייתכן ומעשה עתידי זה יביא ברכה לנוקיה.
  לדעתי, מדובר בצעד הרסני נוסף של הסוס הטרויאני סטיבן (המחבל) אילופ.
  שום טובה לא תצמח מזה – רק צרות והפסדים.

  אני ממש מקווה כי אין ממש בידיעה זו – אם כי למקור (דיגיטיימס) מוניטין רב.

  אם בכל זאת תצא התוכנית הזו לפועל, אני רואה בה יתרון אחד – היא תקצר את זמן גסיסתה של נוקיה שמייסרת רבים בעולם. כואב הלב לראות את עובדי נוקיה המעולים והמסורים מתפלצים לנוכח המתרחש.

  מדובר בצעד הזוי בצורה קיצונית.
  נוקיה מדממת כספים בקצב המאיים על קיומה ועלולה למצוא עצמה בפני סגירה או מכירה כבר בחודשים הקרובים.

  תחום התמחותה של נוקיה הוא טלפונים סלולארים.

  לפני שנתיים, ברבעון הרביעי של שנת 2010, עמד נתח השוק של נוקיה בתחום הסמארטפונים על 29%. באותו רבעון היו לנוקיה רווחים גדולים.
  נוקיה מכרה יותר סמארטפונים מסמסונג ואפל במצורף. נוקיה היתה במקום הראשון בהפרש גדול מאד מאלו שאחריה בטבלה.
  בתחילת 2011 החליט סטיבן (המחבל) אילופ להתחיל במלאכת ההרס: התנקש בסימביאן ורצח את מיגו. פיטר או גרם לבריחת מיטב המוחות המנוסים של נוקיה.
  תוך שבעה רבעונים מוטט את נוקיה והיא מצאה עצמה ברבעון האחרון במקום העשירי!!! בטבלת המכירות.
  לאחר כמה רבעונים של הפסדים כבדים התרוקנה קופת נוקיה ממזומנים הנחוצים להפעלה שוטפת של הפעילות.
  מיקרוסופט הפנימה את חולשתה הבולטת של נוקיה, התייאשה ממנה והחלה "רומן" סמארטופוני עם HTC, סמסונג, ויצרנים סיניים.
  כל סוכנויות דירוג האשראי הורידו את דירוג החוב של נוקיה ל- "זבל" (JUNK).

  נוקיה החלה להשיל מעליה כל מיני נכסים: מכרה מפעלי יצור, מכרה את בנין המשרדים שלה. סגרה חנויות. צמצמה פעילות. הורידה דרמטית את מספר הדגמים בקטלוג שלה. צמצמה את הפעילות של חברת התשתית NSN. מוכרת את דגמי LUMIA הגרועים של הדור הקודם במחירי ריצפה.

  ערך המותג של נוקיה – אחד הנכסים היותר חשובים של יצרן – שהיה בפיסגת העולם הפך להיות סמרטוטי.

  המפעילות נרתעות מלשתף פעולה עם נוקיה ומעדיפות אנדרואיד ואייפון על פני חלונות-פון המיוצר ע"י מיקרוסופט שנואת נפשן (בגלל הבעלות של MS על סקייפ).

  יבואן נוקיה בישראל, שעשה בשנים "הטובות" הון רב (שאיפשר לו לממן את רכישת "בזק") הכין כבר תוכנית ב' להצלת הפירמה שלו – כרך הסכם עם יצרן סמארטפונים סיני מפורסם להפצת מוצריו בישראל.

  מנכ"ל נוקיה, סטיבן (המחבל) אילופ, נחשב לכשלון הגדול ביותר בהיסטוריה לניהול תאגיד בינלאומי שנמנה על 500 הגדולים בעולם.

  במצב הזה, נוקיה שאין לה בכלל נסיון ומוניטין בתחום הטאבלטים, שאין לה יכולת מעשית למכור מוצר שכזה במחיר תחרותי מול היצרנים מאסיה, עומדת – אם הידיעה הזו תתממש – לבצע מעשה התאבדות.

  המדהים הוא שזו לא הפעם הראשונה שנוקיה מנסה להיכנס לתחום שהיא לא מבינה בו דבר וחצי דבר.
  כוחה של נוקיה בעבר התבסס על נסיונה וקשריה עם המפעילות. היתרון הזה נמחק – לא רלוונטי בסוף שנת 2012.

  ב- 24.8.2009 בשיא כוחה של נוקיה, בטרם החלה הנפילה שנגרמה בגלל הכשלון של דגם N97, הוציאה נוקיה למכירה מחשב בשם Nokia Booklet 3G מבוסס חלונות-7.
  זה נגמר בפיאסקו – המכירות שאפו לאפס – מי הכסיל שהיה מוכן בשעתו לשלם לנוקיה את המחיר שהיא דרשה כאשר ניתן היה להנות ממיטב מחשבי הנטבוק של לנובו, HP, דל, אייסר, טושיבה, אסוס ועוד?

  נוקיה במילכוד שקשה מאד לצאת ממנו:
  אם תתמחר את המחשב הזה במחיר גבוה, הוא יעלה אבק על המדפים.
  אם תתמחר את המחשב הזה במחיר שקורץ לצרכן, היא תפסיד משום היא טרם למדה איך מייצרים ומוכרים סחורה בזול מבלי להפסיד כסף. סמסונג ואחרים יאכלו אותה לארוחת הבוקר.

  בכל זאת יש למהלך הזה – אם יתברר כנכון – יתרון שמצאתי לפני חתימת פוסט זה:
  כפי שנוקיה חילקה XBOX בחינם לכל מי שהתפתה לקנות את הכשלון המכונה LUMIA (מהדור הקודם) עכשיו היא תוכל לחלק טאבלטים כדי לעודד מכירת סמארטפונים.

  כואב הלב – חברה מעולה שנקלעה לפיגור והיתה יכולה לצמצם אותו ולהשאר רלוונטית, נרצחה בדם קר ע"י סטיבן (המחבל) אילופ שנשלח למטה חברת נוקיה במטרה לחסל מתחרה למערכת ההפעלה חלונות-פון.

  א.

  • אאא

   לא דייקת. הפועל עשוי יכול לשמש גם לדברים שאינם מביאים תועלת. אם כבר ההיפך הוא הנכון: הפועל "עלול" מבטא דבר שבהכרח יהיה שלילי עבור מבצעו. האם אין שום סיטואציה שבה תפיק נוקיה תועלת ממהלך כזה? אני סמוך ובטוח שגם לאחר הניתוח המפורט שלך, אתה מבין שמדובר בפרשנות ובהערכה לגבי העתיד, כך שאין מדובר על חוסר תועלת ודאי.
   לסיכום, הפועל "עשוי" שבו השתמש כותב הכתבה מתאים כפתור ופרח לתוכן הכתבה ולמציאות. יישר כוחו!

   בברכה,

   אאביעזר

   • aviezer

    אילו לא היית חותם בשם שלי, ניתן היה להתייחס לתגובתך ברצינות הראויה.
    המעשה שלך מעיד על כוונה להזיק ולא לקיים דיון הוגן.

 • נתי גל

  חוששני שלשווק את ווינדוס RT חסרת היכולות תחת השם ווינדוס רק הזיק למכירות.
  לו MS הייתה ממתגת את ווינדוס RT במיתוג אחר, אף אחד מהרוכשים ומהמבקרים לא היה כועס וזועם על כך ששום תוכנה קיימת לא יכולה לרוץ עליו. למרות שיש שם דסקטופ והכל נראה כווינדוס ביתי רגיל.
  חוששני שרק בגלל הטעות הזו המכירות של הRT ברצפה.

  • מה הקשר מיתוג אחר? זו מערכת שמיועדת לפעול על מעבדי ARM ולא על מעבדי 32Bit או 64Bit, כמו אנדרואיד, היא לא תפעל על מעבד Core I3 בגלל הפלטפורמה
   אמנם יש דקסטופ בRT אבל הוא בסיסי לגמרי כמו מחשב Windows 8 שרק הותקן.
   לא תוכל להריץ על מחשב Windows RT קבצי exe בגלל שהם מיועדים למעבדי 32Bit ו 64Bit שזו פלטפורמה אחרת, וגם בגלל שהמעבדים האלו חלשים מדי להתמודד עם תוכנות מחשב

   המכירות של RT כרגע ברצפה בגלל שהיא חדשה, אין הרבה אפליקציות ב Windows Store ואין תוכנות דקסטופ המותאמות למעבדי ARM
   הייתרון הכי גדול של Windows 8 זה האינטגרציה (מקווה שרשמתי נכון) עם Windows Phone וXBox וזה לדעתי הדבר היחיד שמרים את מכירות Windows RT לדעתי

   • אלדר

    יוסי,
    לדעתי אתה מפספס וטועה. המכירות בריצפה לא כי היא חדשה אלא כי היא לא מספיק טובה.

   • בוקי

    סתם שיהיה לך לידע כללי על מעבדים.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Core

    מעבדי ARM הם 32BIT כבר הוכרזו 64 BIT אבל זה לשנים הבאות

 • עע

  יפה נוקיה,מה שנקרא-step by step