כמה מהיר האינטרנט שלכם בבית? 10 מגה-ביט? 50 מגה-ביט? אולי 200 מגה-ביט? בקרוב ספקית תקשורת בארה"ב תחל למכור חבילות של 10 ג'יגה-ביט בשנייה. לא פחות.

חברת US Internet הכריזה כי 30,000 תושבי העיר מיניאפוליס יוכלו להתחבר לאינטרנט סופר מהיר בקיץ הקרוב, זאת בהנחה כי יש ברשותם את הציוד התקשורת המתאים, כך למעשה היא הופכת לחברה הראשונה בארה"ב המציעה רשת תקשורת של 10 ג'יגה-ביט בשנייה.

לשם המחשה, סרט באיכות גבוהה בגודל של 10 ג'יגה-בייט, ייקח כשעתיים וחצי הורדה במהירות של 10 מגה-ביט בשנייה, רבע שעה ב-100 מגה בשנייה ו-8 שניות ב-10 ג'יגה-ביט בשנייה. פי 10 מהר יותר מאשר השירות המתחרה Google Fiber.

כיום החברה מציעה במספר ערים במדינה מהירות תקשורת של 1 ג'יגה-ביט במחיר של 65 דולרים לחודש, אך החבילה החדשה מתומחרת גבוה מאוד בהשוואה ותוצע בעלות של 399 דולרים לחודש. עד ההשקה, היא מקווה כי היא תצליח לסיים את עבודות התשתית וכמובן שזה ידרוש מחשוב תומך לכל אורך הדרך, בין אם זה המודם, כרטיס הרשת או מחשב מספיק מהיר שיוכל לעבד את המידע במהירות, כך שבשלב הראשון, הרשת מיועדת לחברות וארגונים גדולים ולא עבור המשתמש הביתי.