כמה מהיר האינטרנט שלכם בבית? 10 מגה-ביט? 50 מגה-ביט? אולי 200 מגה-ביט? בקרוב ספקית תקשורת בארה"ב תחל למכור חבילות של 10 ג'יגה-ביט בשנייה. לא פחות.

חברת US Internet הכריזה כי 30,000 תושבי העיר מיניאפוליס יוכלו להתחבר לאינטרנט סופר מהיר בקיץ הקרוב, זאת בהנחה כי יש ברשותם את הציוד התקשורת המתאים, כך למעשה היא הופכת לחברה הראשונה בארה"ב המציעה רשת תקשורת של 10 ג'יגה-ביט בשנייה.

לשם המחשה, סרט באיכות גבוהה בגודל של 10 ג'יגה-בייט, ייקח כשעתיים וחצי הורדה במהירות של 10 מגה-ביט בשנייה, רבע שעה ב-100 מגה בשנייה ו-8 שניות ב-10 ג'יגה-ביט בשנייה. פי 10 מהר יותר מאשר השירות המתחרה Google Fiber.

כיום החברה מציעה במספר ערים במדינה מהירות תקשורת של 1 ג'יגה-ביט במחיר של 65 דולרים לחודש, אך החבילה החדשה מתומחרת גבוה מאוד בהשוואה ותוצע בעלות של 399 דולרים לחודש. עד ההשקה, היא מקווה כי היא תצליח לסיים את עבודות התשתית וכמובן שזה ידרוש מחשוב תומך לכל אורך הדרך, בין אם זה המודם, כרטיס הרשת או מחשב מספיק מהיר שיוכל לעבד את המידע במהירות, כך שבשלב הראשון, הרשת מיועדת לחברות וארגונים גדולים ולא עבור המשתמש הביתי.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • Avi Ashkenazi

  לבית מיותר בהחלט.

  • אנונימי

   מיותר עכשיו, אבל בעוד כמה שנים זה בהחלט יחשב למהירות סבירה+

 • מיקל

  לי יש 40mb מבזק ואומרים לי כבר שנתיים שבקרוב יהיה לך mb100

  • U!

   הם שידרגו בחינם לא מעט TOP40 ל-100MB…
   אני שידרגתי בחינם ל-100 ,כמובן צריך שהתשתית תהיה מתאימה ולא רחוקה מה"מרכזייה"=NGN…עדין מהכבל סיב אופטי יש חוטי נחושת בחלק מהבתים…

 • דולב

  כרגע אין בזה טעם למשתמש ביתי.
  חיבור ישיר בכבל רשת למחשב יכול להגיע למהירות של עד 100 מגהביט לשניה, ככה שזה המקסימום כרגע בציוד בו אנחנו משתמשים.

  • אנונימי

   איפה אתה חי? לא רק שזה לא נכון אלא שאפילו יש נתבים אלחוטיים שיכולים לשדר מהירות של עד ג׳יגה ביט אחד והם עוד נחשבים לאיטיים יותר מחיבור ישיר עם כבל רשת . . .
   לי יש בבית נתב אלחוטי של עד 450 מגה ביט . . .

  • arik100

   אולי לך אין בזה טעם.
   רבים אחרים דווקא כן מוצאים בזה טעם