קדמת הבמה שייכת ללא ספק למכשירים הגדולים. 4.7 אינצ’ כבר הפך לסטנדרט ואט אט מחליפו הוא גודל ה-5 אינצ’ ויותר. בעולם האנדרואיד כבר זכינו לראות קטגוריה חדשה שהולכת וגדלה, ה”פאבלטים” (Phone+Tablet), סמארטפונים בגדלי 5 עד 7 אינצ’, אולם אצל המערכות המתחרות (iOS ו-Windows Phone) עדיין לא מציעים גדלים שכאלה.

על פי הדיווח של Financial Times, נוקיה בדרכה לעשות את הצעד הראשון שלה לשוק הפאבלטים ומתכננת מספר מכשירים לשוק הגבוה כשאחד מהם יהיה בעל מסך מגע גדול יחסית למכשיריה, שכזכור ה-Lumia 920 הוא הגדול שיש לה להציע כיום עם מסך של 4.5 אינצ’. הדיווח טוען כי החברה הפינית מעוניינת בגודל דומה לזה של מכשיר הנוט 2 של סמסונג, שכזכור מגיע בגודל של 5.5 אינצ’ וכן להציע פיצ’רים ויכולות דומות עם כלים מתקדמים המסוגלים לנצל את גודלו של המסך ולהפיק ממנו את המירב על מערכת ה-Windows Phone.

בינתיים בכל הקשור לטכנולוגיה האחרונה, המכשירים הרצים על מערכת של מיקרוסופט מעט מאחור בגדלי המסך ואין מכשיר מבין היצרניות הגדולות שמציע את הסטנדרט הקיים כיום באנדרואיד – 5 אינצ’ Full HD והמכשיר עם המסך הגדול הוא של סמסונג עם מסך של 4.8 אינצ’ ב-Ativ S.

לצד השמועות הללו, נוקיה מתכננת גם מצלפון 41 מגה פיקסל הדומה ל-Nokia 808 עם המצלמה בטכנולוגיית PureView וכן אי אפשר לשכוח גם את הטאבלט שכולם כבר מצפים לו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.