באופן טבעי אין עדיין בסקירה החודשית של שוק גרסאות אנדרואיד (Android) השונות ביטוי לגרסה החדשה 5.0, אך מה שבא היטב לידי ביטוי הוא שקצת יותר מ-30% מבעלי המכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה מבית גוגל (Google), או ליתר דיוק 30.2%, כבר הצליחו להתקין את גרסה 4.4, הלו היא קיט-קט (KitKat).

אמנם לג'לי בין (Jelly Baean) יש נתח שוק גדול יותר בהרבה בסך הכל, 50.9%, אבל אסור לשכוח שלא מדובר בגרסה אחת: לגרסאות 4.1 ביחד יש 22.8% מהשוק, בעוד שלגרסאות 4.2 לסוגיהן יש ביחד 20.8% מהשוק, כך שאם בוחנים את שוק האנדרואיד במבחן הגרסאות, לגרסה 4.4 יש את נתח השוק הגדול ביותר.

מה שעוד מפתיע הוא שלג'ינגרברד (Gingerbread) יש עדיין לא פחות מ-9.8% מהשוק הזה, ומכך עולה שיש רבים שלא ממש ממהרים להחליף את המכשירים שלהם לגרסה מתקדמת יותר, במיוחד אם מוסיפים לתמונה את ה-8.5% שמשתמשים במכשירים עם הקסטה (Ice Cream Sandwich).

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • אנונימי

  Gingerbread
  על שם קינוח ולא זקן ג'ינג'י
  אבל יצא מבדח 🙂

 • Maor Bar

  הבעיה שהאחוזים כאלה נמוכים זה בגלל החברות שלוקח להם חמש שנים לעדכן את המכשירים שלהם לגרסה החדשה.
  נקווה שאת הלליפופ הם ישחררו מהר יותר ככה שכמה שיותר אנשים יקבלו את העידכון והאחוז יהיה יותר גבוה מ30.