כמו בשנתיים האחרונות, גם השנה אפל (Apple) לא לוקחת הפסקה ארוכה  אחרי השקת מכשירי ה-iPhone החדשים ועוברת מיד לאירוע הגדול הבא: השקת המחשבים ומכשירי ה-iPad הבאים. לפני כמה ימים קבלנו הזמנה שמאשרת את השמועות לפיהן האירוע יתקיים ב-16 לחודש בקופרטינו שבקליפורניה. רכזנו עבורכם את כל השמועות על המוצרים שאנו צפויים לראות:

iPad גדול, iPad קטן, ו-iPad ממש גדול

מכשירי ה-iPad הבאים צפויים לכלול שיפור קטן מבחינה עיצובית, שיהפוך אותם לרזים וקלים הרבה יותר, אלא שגודל המסכים לא צפוי להשתנות. ה-iPad Air 2 והדור השני של ה-iPad mini עם תצוגת רטינה צפויים לכלול מסך רטינה משופר ברזולוציה גבוהה יותר, ואף להגיע בצבע זהב, בנוסף לשחור ולכסוף הקיימים. מעבר לכך, מכשירי ה-iPad החדשים צפויים להגיע עם מעבד ה-A8 (או ה-A8X שמותאם לעבודה עם מכשירי iPad) המוכר של החברה, עם קישוריות NFC לצורך שימוש ב-Apple Pay, וכן עם קורא טביעות האצבע של החברה – ה-TouchID. שמועות נוספות לגביי ה-iPad Air 2 טוענות שיתכן ונראה זכרון עבודה (RAM) של 2 ג'יגה-בייט, זכרון ה-RAM הגדול ביותר שנראה במכשירי Apple.

מכשיר נוסף שנרמז בשמועות הוא iPad Pro, שצפוי לכלול מסך של 12.9 אינץ' לאלו שזקוקים לו. המכשיר, כך עולה מהשמועות, ירוץ על iOS ויהיה iPad לכל דבר ועניין, אך יכלול כמה תכונות מ-OS X, מערכת ההפעלה של החברה למחשבים. גם ה-iPad Pro צפוי להגיע בשלושה צבעים, שחור, כסוף וזהב, עם קורא טביעות האצבע של החברה והמעבד המשופר.

על פי השמועות, תאריך ההשקה המשוער של מכשירי ה-iPad החדשים הוא ה-24 לחודש, אך ייתכן כי לא נראה את כל שלוש המכשירים בחנויות בתאריך הזה.

iMac עם תצוגת Retina?

iMac21_wMouse_Mavericks_PRINT

תצוגת הרטינה שהוצגה עם ה-iPhone 4 בשנת 2010 הגיעה אט אט לכל מכשירי החברה ואף שופרה ועברה שינויים כדי להתאים לכמה גדלי מסך שונים. בשנים האחרונות, תצוגת הרטינה הגיעה גם ל-MacBook Pro, אך טרם הגיעה למחשב השולחני של החברה – ה-iMac. על פי רמזים שנמצאו בבטא של OS X Yosemite, ייתכן בהחלט כי מחשב ה-iMac הבא יגיע עם תצוגת הרטינה. מסך המחשב צפוי להיות בגדול של 27 אינץ', בתצורה משופרת ועם רזולוציה של 5K, או 5120×2880 פיקסלים. כמו כן, ייתכן בהחלט שכותרת האירוע, "עבר הרבה זמן" ("It's been way too long"), מתייחסת ל-Mac mini של קיבל עדכון קרוב לשנתיים וצפוי לקבל רענון קטן באירוע שייערך מחר.

OS X Yosemite ו-iOS 8.1

ב-WWDC 2014, אירוע המפתחים השנתי של אפל שנערך בחודש יוני, חשפה החברה את iOS 8 ואת OS X Yosemite, מערכות ההפעלה הבאות שלה לשלל מכשיריה. מאז, iOS 8 כבר הפכה זמינה לקהל הרחב אחרי חמש בטאות וגרסאת Gold Master אחת, אך OS X Yosemite עדיין נמצאת בשלב הבדיקות. בתחילת החודש שחררה אפל את גרסאת ה-Gold Master השנייה של OS X Yosemite, מה שאומר שהגרסא הסופית לקהל כבר ממש מעבר לפינה, וייתכן כי תשוחרר כבר בסוף האירוע. גם iOS 8.1 נמצאת בשלבי בדיקות אצל מפתחים וסביר להניח שנשמע עליה באירוע, יחד עם מידע נוסף לגביי שירות ה-Apple Pay שצפוי לפתוח את דלתותיו עם גרסא 8.1 גם למכשירי ה-iPad החדשים.

 

עבר יותר מידי זמן

בעבר, אירוע ההכרזה על מכשירי iPad היה נערך בחודש מרץ, אך אפל בחרה להעביר אותו לחודש אוקטובר ובכך דחסה את כל האירועים שלה, כולל כנס המפתחים ואירועי ההכרזה על המכשירים השונים, לחצי השני של השנה, מה שמכין אותה היטב לעונת החגים של השנה הבאה. אין ספק שעם השעון החכם והכניסה של החברה לשוק המכשירים הגדולים יותר, החברה רק הגדילה את הציפיות ממנה בכל מה שקשור לאירוע של ה-16 לחודש, שעתיד להיות האירוע שיסגור את שנת 2014 עבור התפוח הנגוס. אנחנו נהיה כאן כדי לדווח בשידור ישיר מהאירוע.

-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.