אחוז המשתמשים ב-Windows 10, על פי הנתונים של האתר NetMarketShare, הגיע ל-26.8% מכל המחשבים באופן גלובלי ביוני 2017. מדובר בעלייה של 0.2% בלבד לעומת החודש הקודם, ובסך הכל, מיולי 2016 ועד החודש האחרון, עלה נתח השוק של מערכת ההפעלה הנוכחית של מיקרוסופט (Microsoft) בקצת יותר מ-5.5% בלבד: 26.8% לעומת 21.3%.

נכון, אמנם לא מדובר על מכירות אלא על אחוז מהמשתמשים בפועל, אבל עדיין זה אומר פחות או יותר כמה מהשוק אימץ את מערכת ההפעלה שהיא כבר לא כל כך חדשה.

מה שמוסיף עוד חיזוק לבעיה של מיקרוסופט עם מערכת ההפעלה הנוכחית שלה, גם אם בחברה לא מציגים זאת באור הזה כמובן, הוא העובדה שבאותה תקופה גדל נתח השוק של Windows 7 ביותר מ-2%, מ-47.01% ל-49.04% והוא מוביל את השוק בפער ניכר שככל הנראה יחזיק מעמד עוד מספר שנים.

מי שמתחילה להיראות סימנים של עומדת להיעלם מהשטח, ואולי אפילו עוד לפני Windows XP, היא Windows 8/8.1 שנמצאת בירידה קבועה מאז תחילת 2017.

אם בודקים מבחינת מערכות ההפעלה כמשפחה, Windows שומרת על נתח שוק של כ-91.5%, לעומתה macOS של אפל (Apple) מאבדת עוד קצת גובה באיטיות והגיעה אל 6.12% בלבד, ו-Linux עם שיא של השנה האחרונה, 2.36%.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.