קרב הפטנטים המתוקשר בין סמסונג (Samsung) לאפל (Apple), וההפך גם כמובן, רחוק מלהגיע לסיומו: במהלך הנוכחי מבקשת ענקית הטכנולוגיה האמריקאית להגיש בימים הקרובים ערעור חוזר לבית המשפט, בתקווה שהצדק ייצא אל האור, מבחינתה כמובן, ותוכל לחייב את יריבתה המושבעת להפסיק למכור את מכשיריה בארצות הברית, ובמיוחד את ה-Galaxy S3, שהוא מוקד חילוקי הדעות למעשה.

לאחר שהפסידה בסיבוב המשפטי האחרון וחויבה לשלם פיצויים בגובה של כ-120 מיליון דולרים מתוך שני מיליארד הדולרים שנקבעו בתחילה, נראה כי סמסונג תצטרך שוב להתייצב בבית המשפט ולשכנע את חבר המושבעים מדוע תוכל להמשיך למכור מכשירים. אפל הודיעה כי אינה מקבלת את החלטת השופטים במשפט שנערך במאי השנה, ותגיש ערעור לבית המשפט בימים הקרובים בתקווה שאלו יקבלו הפעם את טענתה. זאת לאחר שהשופטת, לוסי קן, חייבה את סמסונג לשלם סכום מופחת ממה שדרשה אפל, ואישרה לסמסונג להמשיך ולמכור את מכשיריה. מספר פעמים בעבר נפגשו מנכ"לי שתי החברות על מנת לנסות וליישב את הסכסוך ביניהן מחוץ לכותלי בית המשפט – פגישות שאינן צלחו בסופו של דבר

הקרב המתוקשר בין סמסונג ואפל ידע עליות ומורדות וזכה לאין ספור דיונים משפטיים. תמצית הסכסוך מתרכזת בכך שסמסונג, לטענת אפל, הפרה מספר זכויות קניין רוחני והעתיקה מספר פטנטים, עליהם נבנה מכשיר ה-S3. בעבר, נפגשו מספר החברות מספר רב של פעמים בבתי המשפט ברחבי העולם ורובן של התביעות הסתכמו בכך שסמסונג חוייבה לשלם לאפל סכום שנעמד עד עתה בכמילארד דולרים.

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • O&Z

  לדעתי אפל רק רוצה למנוע מלקוחות לסבול ממכשירים שסובלים מלאגים ותקיעות באופן קבוע ושגם כל היום צריך לנקות את הרם שלהם. אפל דואגים גם ללקוחות שלא שלהם איזה חברה מדהימה! : ]

 • יוסי כהן

  עדיין לא הבנתי מה בדיוק דומה בממשק של הגלאקסי 3 לIOS?
  של האייפון יפה ושל ה3 מכוער טילים. אין על cyanogenmod

 • אברי

  די נמאס לי מכל הסאגה הזו. אפל תובעת ותובעת ותובעת. במקום להלחם בשוק היא נלחמת בבתי משפט אמריקאיים שם המשחק מכור, ללא דין צדק אמיתי. המושבעים באחד המשפטים אמרו שהם אפילו לא ידעו את העובדות. הפטנטים השטותיים של אפל נחשבים בעוד שהפטנטים הטכנולוגיים של סמסונג שאפל מפירה לא נחשבים. הפטנטים הפכו לדבר שחוסם את הטכנולוגיה, כיוון שבגלל חברות בכייניות, הרבה חברות צריכות להקדיש חלק ניכר מהאנרגיה שלהם למהלומות משפטיות. צריך לחפש דרך לצמצם את הפטנטים בתחום התוכנה ולהגביל אותם רק לדברים מהותיים באמת.

 • לאפל פשוט לא נמאס, היא כבר ניצחה והיא רוצה עוד ועוד…
  אבל בתכלס בעיה של סמסונג שהסכימה להישפט רק בארה"ב זה כמו שקבוצה ישראלית תתמודד מול ריאל/ברצלונה – התוצאה ברורה.

  לא מעריץ של אפל עם הגן הנעול,המחוייבות לאייטונז והתביעות החוזרות, ולא מעריץ של סמסונג שאומנם מוציאה מכשירים עם מפרט טוב אך ממשק שמכביד על המערכת עם הזמן.

  בקיצור שיוציאו חוק שאי-אפשר לתבוע על אותו עניין יותר מפעם אחת, אם אני לא טעוה זה קיים בנוגע לאסירים.